EN social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Stowarzyszenie NWNA

23-10-2013

6. Festiwal No Women No Art - podsumowanie

18 października zakończył się 6. Festiwal No Women No Art.

Różnorodny program prezentował twórczość 36 artystek i artystów, zaangażowanych w 27 wydarzeń, z zakresu 5 dziedzin sztuki (Film, Literatura, Muzyka, Teatr, Sztuki Wizualne).

Poznań odwiedziły m.in. pisarki : Sylwia Chutnik, Bianka Rolando i Katarzyna Jakubiak, które spotkały się z publicznością przy stole w ramach programu "Literatura od kuchni”. Gościem Festiwalu była też Weronika Szczawińska, która prezentowała w CK Zamek spektakle „ Remix: Lidia Zamkow: 2 albo 3 rzeczy, które o niej wiem”, i „Re_wolt”. Jej spektakle nawiązywały do motywu przewodniego ostatniej edycji Festiwalu czyli pamięci  i herstorii. Historii przez małe „h”.  Związane z nimi były też 2 z 3 filmowych propozycji Festiwalu : przedpremiera filmu „Historie Rodzinne” Sary Polley, który zagości na ekranach kin w połowie listopada i prezentacje filmów Sióstr Borowych „Więź” i „Time of my life” – tematem obu prac video było siostrzeństwo. Pamięć o mieszkankach Poznania przywróciły też nastolatnie uczestniczki warsztatów Girls Rap, które w klubokawiarni Meskalina przedstawiły premierowo utwory, powstałe w ramach dwutygodniowych warsztatów w CK Zamek.  Ich bohaterkami uczyniły Poznanianki- Marię Rataj czy Konstancję Raczyńską.

Na program z zakresu sztuk wizualnych złożyły się w tym roku 3 projekty specjalne, projektowane dla Poznania, na zaproszenie Festiwalu. Na warsztatach prowadzonych przez  Zorkę Wollny i Artura Zagajewskiego skomponowano i przedstawiono 15-minutowy utwór na budynek Arkadii. Patrycja Dołowy i Anka Leśniak realizowały swoje autorskie projekty na Wildzie. Patrycja, w ramach swojego projektu „Widoczki – siewki pamięci”, zakopywała historie mieszkańców Wilndy na jej ulicach, a mapę i dokumentację projektu przedstawiła w budynku opuszczonej szkoły samochodowej przy ul.28 czerwca 1956r. Anka Leśniak, już od września szukała w wyobraźni mieszkańców Wildy portretów przestępczyń, które przedstawia w Pawilonie Euforia.

6. Festiwal No Women No Art miał miejsce w Poznaniu w dniach 12-18 października.

Wybór zdjęć z 6. Edycji Festiwalu znajduje się na stronie www.nowomen-noart.pl

 

ORGANIZATOR

No Women No Art

MECENAT
Miasto Poznań
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

SPONSOR
Solar

PATRONAT MEDIALNY
TVP Kultura
Futu
Gazeta Wyborcza
AMS
Metro
Radio Merkury
WTK
Epoznań
Empik

PARTNER Programu
CK Zamek

PARTNERZY
Kino Muza
Meskalina
Zemsta
Głośna
Estrada
Dragon
MDK nad Dragonem
Biało-Niebieska
Press Service
Biuro Rachunkowe
Wielkopolska Grupa Prawnicza
TripOwn
MPK

PARTNERZY - RESTAURACJE I HOTELE
ekowiarnia
PyraBar
Bistro Friendly Food
Pracownia
Fusion Hostel
Hill Hostel
Melange Hostel

PODZIĘKOWANIA
Teatr Współczesny Wrocław
Komuna Warszawa
Girls Geek Carrots
MJP
Yanach.info