Odchudzanie przed sezonem bikini – zadbaj o swoją sylwetkę!

Lada moment rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi czas, kiedy chętnie zakładamy bikini lub krótkie szorty? Przez cały rok czekasz na ten moment z niecierpliwością? A może wręcz przeciwnie, obawiasz się takiego stroju, ponieważ po raz kolejny będziesz musiała wstydzić się kilku nadprogramowych kilogramów i cellulitu, który szpeci Twoje uda i pośladki? Sprawdź, jak zadbać o sylwetkę przed sezonem bikini. Kilka zmian wystarczy, abyś mogła zauważyć szybkie efekty!

Przede wszystkim postaraj się usunąć z diety wszystkie niezdrowe rzeczy, takie jak słodycze, słone przekąski, słodkie napoje czy przetworzoną żywność. Zamiast nich postaw na owoce, warzywa, kasze i pełnoziarniste pieczywo. Sprawdź również, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i postaraj się obciąć kalorie o około 300 dziennie. W ten sposób uda Ci się zrzucić kilka kilogramów przed rozpoczęciem wakacji. Jeśli dodasz do tego aktywność fizyczną, na przykład godzinę ćwiczeń każdego ranka, z pewnością będziesz mogła cieszyć się szczuplejszą sylwetką. A to najlepszy sposób na Twoje dobre samopoczucie, prawda? Jak widać to naprawdę proste! 

Jeśli Twoja skóra nie jest elastyczna lub, co gorsza, pojawił się na niej cellulit, zacznij walkę! Zaopatrz się w specjalne balsamy antycellulitowe i przygotuj w domu peeling kawowy. Raz dziennie rób peeling, a dwa razy dziennie używa balsamu, a następnie wykonuj intensywne masaż miejsc, które chcesz wyszczuplić. Po dwóch tygodniach z pewnością zauważysz efekty, a po miesiącu będziesz zaskoczona tym, że w tak łatwy sposób uelastycznić skórę i sprawiłaś, że jest bardziej sprężysta. 

Jak widzisz, zrzucenie kilku kilogramów przed wakacjami nie musi być trudne. Możesz również sięgnąć po spalacze tłuszczu, na przykład L-karnitynę czy kwas chlorogenowy, dzięki którym Twoja walka będzie jeszcze łatwiejsza.