Koenzym Q10 – przyjaciel każdej kobiety

Koenzym Q10 to bez wątpienia świetny przyjaciel każdego kobiety. Jak dokładnie działa koenzym Q10 i jakie ma właściwości?

Koenzym Q10 to to związek chemiczny, występujący w mitochondriach komórek zwierzęcych i roślinnych. Odpowiada on przede wszystkim za przenoszenie elektronów w łańcuchu pokarmowym. Ma wiele pozytywnych właściwości. Usprawnia pracę serca i innych ważnych organów, które potrzebują dużo energii. Ma również niebagatelny wpływ na wygląd. Niestety, z wiekiem ilość koenzymu Q10 spada, co może przyczyniać się do coraz gorszego samopoczucia, a także do zmniejszania elastyczności skóy i powstawania zmarszczek. Koenzym Q10 ma bardzo istotny wpływ na układ krążenia, a przy tym jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Czy to wystarczająca ilość argumentów, które przemawiają za tym, aby regularnie sięgać po koenzym Q10 i albo wybrać odpowiedni suplement, albo wprowadzić do swojego menu produkty, bogate w Q10? 

Koenzym Q10 ma swoje najlepsze źródła w produktach, takich jak ryby, takie jak łosoś, makrela i sardynki; mięso; szpinak, zdrowe tłuszcze i produkty z pełnego ziarna. Z uwagi na to, że występuje głównie w mięsie i rybach, osoby na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej powinny regularnie sięgać po suplementy diety, zawierające koenzym Q10. 

Na koniec warto wspomnieć, że koenzym Q10 może przyspieszać odchudzanie. Jak to możliwe? Otóż może on stymulować produkcję enzymów, odpowiedzialnych za przemianę węglowodanów. Oprócz tego oddziaływać na termogenezę po posiłku. Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto sięgać po koenzym Q10!