EN social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Zarząd

 


Joanna Stankiewicz - Założycielka i Prezeska Stowarzyszenia

Feministka z czarnym kotem o imieniu Anton. Absolwentka kulturoznawstwa i podyplomowych Gender Studies na UAM. Po licznych podróżach wróciła do Polski i założyła Babiląd. Jest jedną z inicjatorek No Women No Art, Babskiej Muzy i Klubu Kobiet Przedsiębiorczych.  Od sześciu lat  promuje w Polsce ideę recyklingu, co jakiś czas organizując Babi Targ w Poznaniu, Trójmieście, Szczecinie i Kaliszu.

 

 

 


Anna Przygocka – Wiceprezeska Stowarzyszenia

Z wykształcenia – filmoznawczyni, z zawodu – piarowiec z pasją promujący wydarzenia kulturalne. Dawniej rzeczniczka prasowa Festiwalu Ale Kino!, obecnie koordynatorka promocji Festiwalu Animator i dyrektorka promocji Festiwalu No Women No Art. Freelancerka zaangażowana w wiele przedsięwzięć, m.in. Babi Targ, Klub Kobiet Przedsiębiorczych, działania Fundacji MIASTO. Feministka, mama, żona i nieuleczalna pracoholiczka, która marzy o emeryturze na wsi, bujanym fotelu i pokoju pełnym książek.

 

 

 

Agata Kołacz – Wiceprezeska Stowarzyszenia

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności urodziła się mieście, w którym chce żyć i działać. Dlatego nie wstaje rano bez uśmiechu na twarzy. Później na zmianę mówi i słucha: albo opowiada w mediach o współorganizowanych przez siebie wydarzeniach jak KontenerArt, czy No Women No Art; albo mówi o tych, w które nie jest zamieszana – prezentując je na szklanym ekranie jako redaktorka Qulturalnego Poznania. Zawsze w akcji, lub też REDakcji.  Znak rozpoznawczy – stukot obcasów. Atrybut: latem – wachlarz, zimą – mufka.

 

 

 

Małgorzata Kuzdra - Założycielka Stowarzyszenia

Przede wszystkim kiniara – kierowniczka poznańskiego kina Muza i autorka sympatycznych newsletterów. Jedna z założycielek (prezeska) stowarzyszenia No Women No Art i pomysłodawczyń Festiwalu No Women No Art. Organizatorka i bywalczyni festiwali wszelakich. Nie była i nie pracowała jeszcze w Cannes – ale wierzy, że to tylko kwestia czasu... :) Z wykształcenia filozof i trochę filmoznawca. Aktywistka.  Mama po raz pierwszy. Mama po raz drugi.