EN social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

"Niejedna z Jedną”

Wystawa "Niejedna z Jedną”

W ramach kampanii „Zwrotnik Raka” Fundacji Światło

Wystawa zatytułowana "Niejedna z Jedną” jest prezentacją poruszającego cyklu zdjęć, poświęconych problemowi raka piersi. Inspiracją do powstania projektu był kalendarz pomysłu Izabeli Moczarnej-Pasiek, zawierający zdjęcia dojrzałych i starszych kobiet po mastektomii. Obecny projekt został zmodyfikowany i zawiera zdjęcia najmłodszych w Polsce Amazonek (wiek od 25-34 lat).

"Niejedna z Jedną" to wystawa, która jest wynikiem akcji artystycznej. Pokolenie chorych 30-latek zostało sfotografowane przez 30-letnie artystki w celu pokazania, jak zdrowe kobiety patrzą na te z jedną piersią. To również próba zastanowienia się, czy w polskiej sztuce nie dzieje się przypadkiem tak, jak w społeczeństwie - wszyscy wiedzą, że co roku szkoły artystyczne kończy znacznie więcej dziewczyn niż chłopaków, ale to właśnie one przepadają w artystycznym wirze. Żyją ukryte, jak ich koleżanki - Amazonki.

Wystawa „Niejedna z Jedną" odbyła się w Starym Browarze w ramach współpracy z Fundacją "ŚWIATŁO"  i kampanii społecznej "Zwrotnik Raka".