EN social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Historie rodzinne

Historie rodzinne/ Sarah Polley/ Kanada, 2012– PRZEDPREMIERA

12.10.2013, g. 20.00, Kino Muza, bilety  18/15/12 zł

Niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley, pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przestawia. „Historie rodzinne” w pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki.

Prelekcję do filmu wygłosi filmoznawczyni dr Anna Śliwińska


KUP BILET >>>

Sarah Polley / więcej >>>

Kalendarium

SZTUKI WIZUALNE

9-13.10.2013

Warsztaty dźwiękowe / Zorka Wollny i Artur Zagajewski

g. 18.00- 20.00, Przylądek Arkadia +1

LITERATURA OD KUCHNI

Preparacje, degustacje / Katarzyna Jakubiak.

10.00-13.00, Sala Teatralna Collegium Maius

Gotowanie z Sylwią Chutnik.

13.30, Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta


NWNA DZIECIOM

Warsztaty dla dzieci, budynek dawnego przedszkola, przy ul. Słowackiego 19/21

Zamknąć dom w pudełku / Małgorzata Markiewicz.

11.00, wiek 6-9 lat

Mali mieszkańcy miast / Stowarzyszenie Odblokuj.

14.00, wiek 4-8 lat

Dzieci na pomniki / Maja Brzozowska-Brywczyńska.

16.30, wiek 6-12 lat


FILM

Historie rodzinne / Sarah Polley.

20.00, Kino Muza

LITERATURA OD KUCHNI

Preparacje, degustacje / warsztaty z Katarzyną Jakubiak

godz. 10.00-13.00 Sala Teatralna Collegium Maius


NWNA DZIECIOM

Warsztaty dla dzieci, budynek dawnego przedszkola, przy ul. Słowackiego 19/21

Sekrety/Widoczki / Magdalena Franczak

g. 11.00, wiek 5-12 lat

Pokaż mi swój dom. Warsztaty animacji poklatkowej / Agata Pietraszko, Magdalena Kulawczuk

g. 14.00, wiek 8-12 lat

Bieda. Przewodnik dla dzieci / Hanna Gill-Piątek

g. 16.30, wiek 8-12 lat


MUZYKA

Girls Rap / koncert finałowy

g. 18.00, Klubokawiarnia Meskalina


LITERATURA OD KUCHNI

Na zapleczu ciastkarni dziadka, w warsztacie żywego słowa / spotkanie z Katarzyną Jakubiak

g. 19.00, Ekowiarnia


SZTUKI WIZUALNE

Prezentacja po-warsztatowa / Zorka Wollny, Artur Zagajewski

g. 20.00, Przylądek Arkadia +1

LITERATURA OD KUCHNI

Podpłomyki i ognie piekielne / Bianka Rolando

g. 18.00, Ekowiarnia


TEATR

RE-WOLT / Weronika Szczawińska

g. 20.00, CK Zamek (Scena Nowa)

SZTUKI WIZUALNE

Widoczki – Siewki pamięci / Patrycja Dołowy

g. 18.00, budynek dawnej szkoły przy ul. 28 Czerwca 125


FILM

O siostrzeństwie / Siostry Borowe

g. 20.00, Kino Muza

SZTUKI WIZUALNE

Podejrzana / Anka Leśniak

g. 18.00, pawilon z szyldem Euforia, ul. Górna Wilda 82/84


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

PRZYZWOICIE TANI CZWARTEK Z NO WOMEN NO ART

Inny świat / Dorota Kędzierzawska

g. 16.30, Kino Muza

Dziewczyna w trampkach / Haifaa Al-Mansour

g. 20.00, Kino Muza

Wypełnić pustkę / Rama Burshtein

g. 21.45, Kino Muza

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Cyklony, wernisaż wystawy / kolektyw Dream Team

g. 18.00 Kluboksięgarnia Głośna


TEATR

Poszlaki, strzępy, wątki

g. 20.00, brama, ul. Zamkowa 3


FILM

Cabaret Desire / Erika Lust / TYLKO DLA DOROSŁYCH

g. 21.30, Kino Muza