EN social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Zespół

Joanna Stankiewicz

prezeska stowarzyszenia i dyrektorka festiwalu

Feministka z czarnym kotem o imieniu Anton. Absolwentka kulturoznawstwa i podyplomowych Gender Studies na UAM. Po licznych podróżach wróciła do Polski i założyła Babiląd. Jest jedną z inicjatorek No Women No Art, Babskiej Muzy i Klubu Kobiet Przedsiębiorczych.  Od sześciu lat  promuje w Polsce ideę recyklingu, co jakiś czas organizując Babi Targ w Poznaniu, Trójmieście, Szczecinie i Kaliszu.

 

 

 

Anna Przygocka

wiceprezeska stowarzyszenia i dyrektorka marketingu i promocji

Z wykształcenia – filmoznawczyni, z zawodu – piarowiec z pasją promujący wydarzenia kulturalne. Dawniej rzeczniczka prasowa Festiwalu Ale Kino!, obecnie koordynatorka promocji Festiwalu Animator i dyrektorka promocji Festiwalu No Women No Art. Freelancerka zaangażowana w wiele przedsięwzięć, m.in. Babi Targ, Klub Kobiet Przedsiębiorczych, działania Fundacji MIASTO. Feministka, mama, żona i nieuleczalna pracoholiczka, która marzy o emeryturze na wsi, bujanym fotelu i pokoju pełnym książek.

 

 

Agata Kołacz

wiceprezeska stowarzyszenia i rzeczniczka medialna

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności urodziła się mieście, w którym chce żyć i działać. Dlatego nie wstaje rano bez uśmiechu na twarzy. Później na zmianę mówi i słucha: albo opowiada w mediach o współorganizowanych przez siebie wydarzeniach jak KontenerArt, czy No Women No Art; albo mówi o tych, w które nie jest zamieszana – prezentując je na szklanym ekranie jako redaktorka Qulturalnego Poznania. Zawsze w akcji, lub też REDakcji.  Znak rozpoznawczy – stukot obcasów. Atrybut: latem – wachlarz, zimą – mufka.

 

 

Lucyna Marzec

program

Pracę doktorską o gatunkach pisarstwa historycznego Jadwigi Żylińskiej napisała pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Kraskowskiej. Za pracę magisterską, poświęconą twórczości Zofii Nałkowskiej, otrzymała wyróżnienie w konkursie im. J.J. Lipskiego i nagrodę w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu gender studies Podyplomowych Gender Studies IBL PAN. Stypendystka Fundacji UAM, Ministra Edukacji oraz Fundacji Rodziny Kulczyków. Publikowała w tomach zbiorowych (np. „Pisarstwo kobiet pomiędzy dwoma dwudziestoleciami” red. A. Galant, I. Iwasiów, Kraków 2012) i czasopismach naukowych, m.in. w „Pamiętniku Literackim”, „Przestrzeniach Teorii”, „Poznańskich Studiach Polonistycznych”. Prowadzi zajęcia na polonistyce i podyplomowych gender studies. Współpracuje z Interdyscyplinarnym Centrum Badań Płci i Tożsamości Kulturowej UAM oraz Festiwalem No Women No Art, dla którego regularnie organizuje literackie przechadzki po Poznaniu. Redaguje Wielkopolski słownik pisarek: www.pisarki.wikia.com.

 

 

Małgorzata Kuzdra

program

Przede wszystkim kiniara – kierowniczka poznańskiego kina Muza i autorka sympatycznych newsletterów. Jedna z założycielek (prezeska) stowarzyszenia No Women No Art i pomysłodawczyń Festiwalu No Women No Art. Organizatorka i bywalczyni festiwali wszelakich. Nie była i nie pracowała jeszcze w Cannes – ale wierzy, że to tylko kwestia czasu... :) Z wykształcenia filozof i trochę filmoznawca. Aktywistka.  Mama po raz pierwszy. Mama po raz drugi.

 

 

Joanna Nowak-Michalska

program

Uwielbia język hiszpański, zwłaszcza jego odmianę argentyńską, podróże i tango. Etnolingwistka, doktor językoznawstwa stosowanego. Uczy na UAM w Poznaniu, tłumaczy i chętnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, zwłaszcza przy projektach kulturalnych i związanych z prawami człowieka. Przez wiele lat związana z poznańskim teatrem alternatywnym. Uzależniona od dobrych książek i kina, na które ma coraz mniej czasu.

 

 

Barbara Terka

program

Anglistka, ale jak się z czasem okazało, jednak nie z powołania. Naucza już tylko czysto hobbistycznie od czasu do czasu, w przerwach między wyszukiwaniem wszystkiego co godne uwagi w Poznaniu w ramach szeroko pojętej kultury. Zakochana w swoich dwóch unikatowych kotach, stałej grupie przyjaciół, rowerze i podróżach. Napływowa poznanianka. Nie cierpi bezruchu. Na co dzień, bez względu na warunki pogodowe, przemierza na rowerze zatłoczone ulice z muzyka w uszach i wiecznym uśmiechem na twarzy, a od święta chętnie zaszywa się gdzieś z dala od tego zgiełku, pedałując po puszczach i narodowych parkach.

 

Małgorzata Szczepaniak

koordynatorka finansowa

Kulturoznawczyni z wykształcenia i przekonania. Pochłaniaczka książek, zafascynowana Lemem i Dukajem. Dodatkowo uzależniona od dobrego kina. Jej marzeniem jest odnalezienie bozonu Higgsa. Dusza humanistki nie przeszkadza jej w eksploracji świata liczb, zawodowo zajmuje się finansami i rachunkowością. Napływowa poznanianka, zakochana w Poznaniu od pierwszego wejrzenia.

 

 

 

Katarzyna Augustyniak

kreacja wizerunku

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Zajmuje się projektowaniem graficznym (plakat, identyfikacja, ilustracja) oraz rysunkiem. Współpracowała z Fundacją Nuova, Festiwalem Nordisk, Pracownią Maka Architekci oraz Teatrem Automaton.

 

 

 

 

Kinga Kałużna

kreacja wizerunku

Absolwentka ASP w Poznaniu oraz stypendystka École nationale supérieure des beaux arts w Lyonie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i fotografią. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje ilustracja i książka. Współtworzy wystawy związane z tą dziedziną sztuki. Jest nauczycielem programów graficznych, fotografem FujiFilm, jej ostatnio odkrytą pasją jest montaż filmowy.

 

 

 

Iga Kaliska

biuro i logistyka

Studentka etnolingwistyki z zainteresowaniami skierowanymi na Daleki Wschód. W Poznaniu od niedawna, jednak już zdążyła zaangażować się w liczne inicjatywy społeczno-kulturalne. Na bieżąco wyłapuje interesujące ją wydarzenia i stara się w nich czynnie uczestniczyć. Pedagogicznie realizuje się w fundacji wspierającej rozwój dzieci. Nie lubi marnować czasu. W wolnych chwilach czyta, ogląda, słucha, gra, tańczy i piecze.

 

 

 

Katarzyna Kłudczyńska / K PICTURES

dokumentacja fotograficzna festiwalu

 

 

 

 

 

 

W ramach 5. edycji No Women No Art współpracowali z nami:

 

Polcia Dzik – Program Moda & Design

Ewa Cieślik – Program Moda & Design

Monika Drożyńska / motyw wizerunkowy

Michał Mierzwa / zwiastun festiwalu

An On Bast / muzyka

Magdalena Pilaczyńska / projekt www

Przemysław Janaszek / wdrożenie www

Aleksandra Kowalczewska / dokumentacja fotograficzna

Zuza Oses / dokumentacja fotograficzna

Kasia Owsianna / dokumentacja fotograficzna

Dominika Pałęcka / Zakład Kreatywny