EN social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Barbara Piórkowska

Urodzona w 1974 roku poetka, pisarka, dziennikarka, peformerka, absolwentka polonistyki na UG. Trenerka warsztatów twórczego pisania – m. in. na kolejnych edycjach Festiwalu Rozwoju Osobistego dla Kobiet Progressteron; organizatorka konkursów literackich dla dzieci i młodzieży.  Wydała dwa tomy wierszy („Żyrafa” oraz „Lot anioła nad miastem”) oraz audiobooka poetyckiego „Piękno” (w ramach serii Gdyńskiego Kwartalnika Artystycznego „Bliza”). Jest autorką tekstów do show poetyckich, m.in. do „Golema praktycznego”. Laureatka Nagrody gdańskich Bibliotekarzy Pro Libro Legendo za rok 2010, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za rok 2004. Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010.

NWNA 2011

Kalendarium

SZTUKI WIZUALNE

9-13.10.2013

Warsztaty dźwiękowe / Zorka Wollny i Artur Zagajewski

g. 18.00- 20.00, Przylądek Arkadia +1

LITERATURA OD KUCHNI

Preparacje, degustacje / Katarzyna Jakubiak.

10.00-13.00, Sala Teatralna Collegium Maius

Gotowanie z Sylwią Chutnik.

13.30, Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta


NWNA DZIECIOM

Warsztaty dla dzieci, budynek dawnego przedszkola, przy ul. Słowackiego 19/21

Zamknąć dom w pudełku / Małgorzata Markiewicz.

11.00, wiek 6-9 lat

Mali mieszkańcy miast / Stowarzyszenie Odblokuj.

14.00, wiek 4-8 lat

Dzieci na pomniki / Maja Brzozowska-Brywczyńska.

16.30, wiek 6-12 lat


FILM

Historie rodzinne / Sarah Polley.

20.00, Kino Muza

LITERATURA OD KUCHNI

Preparacje, degustacje / warsztaty z Katarzyną Jakubiak

godz. 10.00-13.00 Sala Teatralna Collegium Maius


NWNA DZIECIOM

Warsztaty dla dzieci, budynek dawnego przedszkola, przy ul. Słowackiego 19/21

Sekrety/Widoczki / Magdalena Franczak

g. 11.00, wiek 5-12 lat

Pokaż mi swój dom. Warsztaty animacji poklatkowej / Agata Pietraszko, Magdalena Kulawczuk

g. 14.00, wiek 8-12 lat

Bieda. Przewodnik dla dzieci / Hanna Gill-Piątek

g. 16.30, wiek 8-12 lat


MUZYKA

Girls Rap / koncert finałowy

g. 18.00, Klubokawiarnia Meskalina


LITERATURA OD KUCHNI

Na zapleczu ciastkarni dziadka, w warsztacie żywego słowa / spotkanie z Katarzyną Jakubiak

g. 19.00, Ekowiarnia


SZTUKI WIZUALNE

Prezentacja po-warsztatowa / Zorka Wollny, Artur Zagajewski

g. 20.00, Przylądek Arkadia +1

LITERATURA OD KUCHNI

Podpłomyki i ognie piekielne / Bianka Rolando

g. 18.00, Ekowiarnia


TEATR

RE-WOLT / Weronika Szczawińska

g. 20.00, CK Zamek (Scena Nowa)

SZTUKI WIZUALNE

Widoczki – Siewki pamięci / Patrycja Dołowy

g. 18.00, budynek dawnej szkoły przy ul. 28 Czerwca 125


FILM

O siostrzeństwie / Siostry Borowe

g. 20.00, Kino Muza

SZTUKI WIZUALNE

Podejrzana / Anka Leśniak

g. 18.00, pawilon z szyldem Euforia, ul. Górna Wilda 82/84


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

PRZYZWOICIE TANI CZWARTEK Z NO WOMEN NO ART

Inny świat / Dorota Kędzierzawska

g. 16.30, Kino Muza

Dziewczyna w trampkach / Haifaa Al-Mansour

g. 20.00, Kino Muza

Wypełnić pustkę / Rama Burshtein

g. 21.45, Kino Muza

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Cyklony, wernisaż wystawy / kolektyw Dream Team

g. 18.00 Kluboksięgarnia Głośna


TEATR

Poszlaki, strzępy, wątki

g. 20.00, brama, ul. Zamkowa 3


FILM

Cabaret Desire / Erika Lust / TYLKO DLA DOROSŁYCH

g. 21.30, Kino Muza