PL social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Kinga Offert "El Mas Santo"

Kinga Offert - "El Mas Santo"

Wernisaż - 23 kwietnia 2010, godz. 19.00
Galeria Ego, ul. Wrocławska 19, Poznań

EL MAS SANTO – ZRÓB ZDJĘCIE, PRZEKAŻ DALEJ
Kinga Offert to młoda artystka z Polski. Nigdy nie była w Meksyku. Dlatego nie pytajcie dlaczego wybrała świat lucha libre jako temat swojego projektu i ulepiła kilkaset figurek meksykańskich zapaśników (luchadores).
Na początku figurki z modeliny miały pojawić się tylko na ulicach Poznania, rodzinnego miasta artystki. Ale dzięki Internetowi i zaangażowaniu fanów projektu luchadores ruszyły w świat. Na stronie  www.elmassanto.com regularnie pojawiają się nowe fotografie małych wojowników, przesyłane pocztą elektroniczną przez osoby z różnych zakątków globu. A dzięki kreatywności ludzi biorących udział w projekcie EL MAS SANTO, każda z figurek zaczyna żyć swoim życiem. Takie też było założenie artystki, która nie chciała narzucać nikomu swojej interpretacji świata lucha libre.
Projekt zwieńczyła wystawa, która odbyła w kwietniu 2010  w poznańskiej galerii Ego. Zaprezentowano grafiki Kingi Offert oraz książkę uzupełniającą i dokumentującą całe przedsięwzięcie (fikcyjna biografia meksykańskiego zapaśnika EL MAS SANTO autorstwa Macieja Dobosiewicza, pisarza współpracującego z Kingą Offert, ilustrowana pracami artystki i najlepszymi zdjęciami przesłanymi przez fanów projektu).  

Więcej o projekcie na stronie www.elmassanto.com.
Projekt objęty patronatem honorowym Ambasady Meksyku w Polsce, No Women No Art
Patronat medialny-  Aktivist,
Projekt sponsorowany przez agencje OSTECX CRÉATIVE