PL social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Gaba Kulka / Kornel Jasiński

Gaba Kulka / Kornel Jasiński

09.06.2009, 20.00,
Dragon: Mały Dom Kultury
bilety: 20zł w przedsprzedaży,
25zł  w dniu koncertu  w Klubie Dragon

Gaba Kulka jest wokalistką, piosenko-pisarką i pianistką, której autorski repertuar zalicza się do szerokiego strumienia współczesnej muzyki alternatywnej, w szalony sposób łącząc w sobie elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego (Gaba, gdy zmuszona do zdeklarowania się, nazywa tą mieszankę 'progresywnym popem').
Pierwszy album *"Between Miss Scylla and a Hard Place"* Gaba nagrała w 2003roku metodą DIY w swoim mieszkaniu w Warszawie, wykonując wszystkie partie wokalne i instrumentalne, wypalając go na płytach CD-R, opatrzonych czarno-białą naklejką z magicznym numerem 22 i równie czarno-białą okładką. Podobny proces odbył się w 2006 roku przy okazji nagrywania płyty *"Out"*, tym razem jednak album został profesjonalnie wytłoczony i wydany, rujnują domowy budżet Gaby. Posunięcie okazało się opłacalne, bo album szybko zyskał uznanie mediów i krytyków (także nominację do nagrody im. Mateusza Święcickiego przyznawanej przez radiową Trójkę), chwalących Gabę za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej oraz przysparzając jej nowych fanów. "Out" był następnie remasterowany w studio i ponownie - tym razem oficjalnie - wydany w 2007 roku. Przede wszystkim jednak Gaba skupiła się nad grą na żywo przy akompaniamencie zespołu Raalya, zamieniając solową swobodę na grupowe aranżacje i zyskując dzięki temu nowe, mocniejsze brzmienie. 4 maja 2009 roku odbyła się premiera nowej płyty *"Hat, Rabbit"*
W Dragonie mogliśmy usłyszeć Gabę wraz z zespołem BAABA w projekcie BAABA KULKA –  muzyczny hołd dla Iron Maiden. Tym razem Gaba wystąpi razem z Kornelem Jasińskim grającym na basie.