PL social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Małgorzata Markiewicz

Absolwentka i doktorantka wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rezydentka Botkyrka Residence w Tumba, Factory for Art&Design w Kopenhadze, SPACES w Cleveland oraz Cable Factory w Finlandii, w ramach projektu A-I-R Laboratory CSW Zamek Ujazdowski.

Jej twórczość sytuuje się wokół designu i feminizmu. Tworzy obiekty, rzeźby, fotografie, instalacje i performance. Jej prace bazują na pojęciu dwuznaczności, od funkcji i atrybutów dekoracyjności, niewinności, miękkości po kurz, pożądanie oraz perwersję. Podszyte ambiwalencją naruszają poczucie przyjemności.

Obecnie zajmuje się zagadnieniem domu oraz domowości rozpatrywanej z perspektywy zmian architektonicznych, społecznych, ekonomicznych i kulturowych.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in.: MOCAK w Krakowie, CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Piekary, Museu Berardo w Lizbonie, Studio Stefania Miscetti w Rzymie. Jej prace znajdują się w kolekcjach: CCB Lizbona, MOCAK w Krakowie, Galeria Arsenał w Białymstoku, BWA w Bielsku Białej, Bunkier Sztuki i innych oraz w szeregu prywatnych kolekcji w Polsce i za granicą.

ZAMKNĄĆ DOM W PUDEŁKU

12.10.2013, g. 11.00, wiek 6-9 lat

Warsztaty dla dzieci, budynek dawnego przedszkola, przy ul. Słowackiego 19/21, zapisy