PL social social social

no women no art - nie ma sztuki bez kobiet

Dream Team

Działający od 2012 roku kolektyw rysowniczek reprezentujących różne wrażliwości, style i punkty widzenia, tworzący komiksy i organizujący komiksowe akcje. To także grupa przyjaciółek wspierających się nawzajem poza płaszczyzną sztuki.

Aga Gójska

Animatorka kultury, ilustratorka, performerka kulinarna. Zajmuje się video artem, prowadzi warsztaty. Absolwentka University of West of England w Bristolu. Twórczyni projektu edukacji zmysłowej „Brzuchomowcy”. Obecnie koordynuje projekty kulturalne, animuje społeczności lokalne i pracuje z młodymi twórcami. Jej działania można śledzić na: http://agnieszkagojska.tumblr.com/, http://brzuchomowca.tumblr.com/, http://brzuchomowcy.tumblr.com/.

Marta Zabłocka

Fotografka i rysowniczka mniej lub bardziej wymyślonych historii. Zaangażowana w sprawy społeczne. Kiedy tylko może, jeździ rowerem oraz czyta książki. Bardzo lubi chodzić sama do kina. Kocha swoje koty miłością tajemniczą i ponadgatunkową. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz wydawnictwami. Ilustratorka „Cwaniar” Sylwii Chutnik. Prowadzi stronę: zycie-na-kreske.blogspot.com. Niedawno ukazał się jej album „Znamy się tylko z widzenia”.

AnFau

Rysowniczka, ilustratorka, fotografka i historyczka sztuki. Urodzona o wschodzie słońca. W nielicznych wolnych chwilach dzieli włos na czworo, kontempluje puste połowy szklanek i samotne ołówki. Zakochana w potworach, które namiętnie rysuje. Kiedy nie pracuje i nie rysuje, jeździ na rowerze z aparatem w torbie. Ma kota – białego z kropką.

Beata Sosnowska

Graficzka, malarka, rysowniczka komiksów i ilustracji, multimedialna poetka, realizatorka filmowa. W swoim dorobku ma realizację multimedialnego tomiku poezji, www.windyproject.pl, udział w wystawach i performensach. Obecnie zajęła się rysowaniem komiksów o tematyce lesbijskiej i społecznej. Cierpi na chroniczny brak czasu. Jest właścicielką dwóch tłustych kocic o wdzięcznych imionach Hera i Zuzanna. www.beatasosnowska.pl

CYKLONY / wystawa kolektywu Dream Team

18.10.2013, g. 18.00 wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem wokół albumu „Tak super!”, Kluboksięgarnia Głośna, wstęp wolny

Wystawa czynna do 22.10.2013